A Coruña. Calendario laboral 2017. Festivos locais

12 de diciembre de 2016

Festas laborais de carácter local para o ano 2017


Provincia da Coruña

1. Abegondo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 25 de abril, festa de San Marcos.

2. Ames: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 25 de maio, festa da Ascensión.

3. Aranga: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 3 de maio, festa de Santa Cruz.

4. Ares: 1 de marzo, Mércores de Cinza; 6 de xuño, Voto de Chanteiro.

5. Arteixo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 26 de xullo, festas do Apóstolo Santiago.

6. Arzúa: 27 de febreiro, Luns de Entroido; 17 de xullo, festa da Virxe do Carme.

7. A Baña: 17 de abril, Luns de Pascua; 8 de setembro, festa da Virxe do Bo Suceso.

8. Bergondo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa de San Roque.

9. Betanzos: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa de San Roque.

10. Boimorto: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 4 de setembro, Luns do Rosario.

11. Boiro: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 31 de agosto, festa de San Ramón.

12. Boqueixón: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 25 de maio, festa da Ascensión.

13. Brión: 25 de maio, festa da Ascensión; 27 de setembro, festa de Santa Minia.

14. Cabana de Bergantiños: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 1 de agosto, festa de San Fins do Castro.

15. Cabanas: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 30 de novembro, festa de Santo André.

16. Camariñas: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de xullo, festa da Virxe do Carme.

17. Cambre: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa local de Cambre.

18. A Capela: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa patronal da Capela.

19. Carballo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de xuño, festa de San Xoán.

20. Cariño: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de agosto, festa de San Bartolomeu.

21. Carnota: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de decembro, festa local de Carnota.

22. Carral: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro, festa da Virxe do Socorro.

23. Cedeira: 13 de xuño, festa de Santo Antonio; 26 de xullo, festa de Santa Ana.

24. Cee: 16 de xuño, festa de San Adrián; 16 de agosto, festa de San Roque.

25. Cerceda: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 23 de xuño, festa local de Cerceda.

26. Cerdido: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de xullo, festa local de Cerdido.

27. Coirós: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 18 de agosto, festa dos Caneiros.

28. Corcubión: 25 de abril, festa de San Marcos; 29 de xuño, festa de San Pedro.

29. Coristanco: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 26 de maio, festa de Santa Ana da Rabadeira.

30. A Coruña: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de marzo, Día Internacional da Muller.

31. Culleredo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 26 de decembro, festa de San Estevo.

32. Curtis: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro, festa da Nosa Sra. dos Remedios.

33. Dodro: 17 de abril, Luns de Pascua; 11 de setembro, luns das festas da Virxe do Leite.

34. Dumbría: 7 de agosto, festa de San Mamede; 8 de setembro, festa da Virxe das Neves.

35. Fene: 1 de marzo, Mércores de Cinza; 7 de agosto, festa de San Salvador.

36. Ferrol: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de abril, Luns de Pascua.

37. Fisterra: 17 de abril, Luns de Pascua; 8 de setembro, festa local de Fisterra.

38. Frades: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de setembro, festa de San Miguel.

39. Irixoa: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de agosto, festa de San Lourenzo.

40. A Laracha: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro, festa da Virxe dos Milagres de Caión.

41. Laxe: 16 de agosto, festa de San Roque; 17 de agosto, festa da Virxe do Carme.

42. Lousame: 25 de abril, festa de San Marcos; 29 de setembro, festa de San Roquiño.

43. Malpica: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 25 de agosto, festas do Mar.

44. Mañón: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de decembro, festa do Marisco.

45. Mazaricos: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 23 de xuño, festa local de Mazaricos.

46. Melide: 17 de abril, Luns de Pascua; 29 de xuño, festa de San Pedro.

47. Mesía: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 15 de maio, festa de San Cidre.

48. Miño: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de xuño, festa de San Pedro.

49. Moeche: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 31 de agosto, festa de San Ramón.

50. Monfero: 27 de febreiro, Luns de Entroido; 28 de febreiro, Martes de Entroido.

51. Mugardos: 10 de marzo, festa local de Mugardos; 6 de xuño, Voto de Chanteiro.

52. Muros: 29 de xuño, festa de San Pedro; 16 de xullo, festa da Virxe do Carme.

53. Muxía: 17 de abril, Luns de Pascua; 11 de setembro, Luns da Barca.

54. Narón: 1 de marzo, Mércores de Cinza; 23 de novembro, día de Narón.

55. Neda: 1 de marzo, Mércores de Cinza; 8 de setembro, festa de Santa María de Neda.

56. Negreira: 7 de xullo, festa de San Cristovo; 18 de setembro, festa de Santa Margarita.

57. Noia: 24 de abril, véspera de San Marcos; 24 de agosto, día de San Bartolomeu.

58. Oleiros: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de abril, Luns de Pascua.

59. Ordes: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa local de Ordes.

60. Oroso: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa de San Roque.

61. Ortigueira: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de xuño, festa de San Antón.

62. Outes: 1 de marzo, Mércores de Cinza; 29 de setembro, festa de San Miguel.

63. Oza-Cesuras: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 15 de maio, festa de San Isidro.

64. Paderne: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 14 de agosto, festa local de Paderne.

65. Padrón: 17 de abril, Luns de Pascua; 6 de maio, San Xoán de Raio.

66. O Pino: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de xuño, festa de San Pedro.

67. A Pobra do Caramiñal: 21 de agosto, luns do Carme dos Pincheiros; 18 de setembro, luns do Nazareno.

68. Ponteceso: 11 de setembro, festa da Barquiña; 12 de setembro, festa da Barquiña.

69. Pontedeume: 8 de setembro, festas das Peras; 29 de setembro, romaría de San Miguel de Breamo.

70. As Pontes de García Rodríguez: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de xullo, festa da Virxe do Carme.

71. Porto do Son: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro, festa da Nosa Sra. do Carme.

72. Rianxo: 17 de xullo, festas do Carme; 15 de setembro Venres de Guadalupe.

73. Ribeira: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de xullo, día da festa da Dorna.

74. Rois: 17 de abril, Luns de Pascua; 15 de maio, festa de San Isidro Labrador.

75. Sada: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festa de San Roque.

76. San Sadurniño: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 3 de xullo, festa de Santa Sabela.

77. Santa Comba: 29 de xuño, festa de San Pedro; 30 de xuño, festa de Santo Antonio.

78. Santiago de Compostela: 25 de maio, día da Ascensión; 16 de agosto, festa de San Roque.

79. Santiso: 13 de xuño, festa de Santo Antonio; 14 de setembro, festa de Santa Cruz.

80. Sobrado: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de xuño, festa de San Pedro.

81. As Somozas: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de xullo, festa local das Somozas.

82. Teo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 25 de maio, festa da Ascensión.

83. Toques: 27 de febreiro, luns de Entroido; 15 de maio, festa de San Cidre.

84. Tordoia: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 15 de maio, festa de San Isidro.

85. Touro: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de abril, Luns de Pascua.

86. Trazo: 25 de maio, festa da Ascensión do Señor; 21 de setembro, festa de San Mateo.

87. Val do Dubra: 25 de maio, festa local de Val do Dubra; 4 de agosto, festa local de Val do Dubra.

88. Valdoviño: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de agosto, día de San Mamede.

89. Vedra: 25 de maio, día da Ascensión; 18 de setembro, día do Patio.

90. Vilarmaior: 27 de febreiro, Luns de Entroido; 28 de febreiro, Martes de Entroido.

91. Vilasantar: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de xuño, festa de San Pedro.

92. Vimianzo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 14 de agosto, festas de Verán.

93. Zas: 10 de xullo, festa de San Cristovo de Baio; 26 de xullo, festa de Santa Margarida de Muíño.