Lugo. Calendario laboral 2017. Festivos locais

12 de diciembre de 2016

Festas laborais de carácter local para o ano 2017


Provincia de Lugo

1. Abadín: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 11 de setembro, luns das festas de Santa María.

2. Alfoz: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de agosto, despois da festa de San Cristovo.

3. Antas de Ulla: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro,Virxe dos Remedios.

4. Baleira: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 11 de agosto, San Cristovo.

5. Baralla: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 28 de agosto, festa de San Vitorio.

6. Barreiros: 24 de agosto, San Bartolo; 27 de setembro, San Cosme.

7. Becerreá: 2 de febreiro, festividade das Candelas; 14 de setembro, Santo Ecce Homo.

8. Begonte: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de xuño, San Pedro.

9. Bóveda: 1 de setembro, festividade de San Xil; 15 de setembro, Divino Ecce-Homo.

10. Burela: 27 de febreiro, luns de Entroido; 5 de xuño, luns das festas patronais.

11. Carballedo: 24 de xullo, festivo local; 14 de agosto, festivo local.

12. Castro de Rei: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de agosto, festa en honor a San Roque e Doce Nome de María, en Castro de Ribeiras de Lea.

13. Castroverde: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 26 de xullo, Santiago Apóstolo.

14. Cervantes: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de xuño, festividade de Santo Antonio.

15. Cervo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, San Roque.

16. Chantada: 29 de agosto, festa da empanada; 18 de outubro, San Lucas.

17. O Corgo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 5 de outubro, San Froilán.

18. Cospeito: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro, Nosa Señora Virxe do Monte.

19. Folgoso do Courel: 13 de outubro, día seguinte á Hispanidade; 7 de decembro, festa da Pisa.

20. A Fonsagrada: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 11 de setembro, festas patronais.

21. Foz: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de agosto, San Lourenzo.

22. Friol: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de xullo, luns de Santa Isabel.

23. Guitiriz: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de xuño, San Xoán.

24. Guntín de Pallares: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 3 de xullo, luns das festas de Guntín.

25. O Incio: 8 de maio, Santa Cruz; 15 de maio, Santo Eufrasio.

26. Láncara: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 21 de agosto, luns de San Roque.

27. Lourenzá: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 28 de agosto luns do Conde Santo.

28. Lugo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 5 de outubro, San Froilán.

29. Meira: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, San Roque.

30. Mondoñedo: 11 de setembro, Os Remedios; 18 de outubro, As San Lucas.

31. Monforte de Lemos: 18 de abril, Martes de Pascua; 13 de xuño, San Antón.

32. Monterroso: 10 de xullo, San Cristovo; 29 de setembro, San Miguel.

33. Muras: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 3 de xullo, festivo local.

34. Navia de Suarna: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 18 de setembro, festividade da Virxe das Dores.

35. Negueira de Muñiz: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, festas patronais.

36. As Nogais: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 4 de agosto, festa do emigrante.

37. Ourol: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 14 de agosto, véspera da Asunción da Virxe María.

38. Outeiro de Rei: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 3 de xullo, luns de Santa Isabel.

39. Palas de Rei: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 14 de setembro, Ecce Homo.

40. Pantón: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 21 de agosto, festivo local.

41. Paradela: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de setembro, San Miguel.

42. O Páramo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 9 de xuño, Feira da Primavera.

43. A Pastoriza: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 18 de outubro, San Lucas.

44. Pedrafita do Cebreiro: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro, Santa María a Real do Cebreiro.

45. A Pobra de Brollón: 1 de marzo, Mércores de Cinsa; 19 de xuño, luns seguinte ao Corpus.

46. Pol: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de agosto, festa do Emigrante.

47. A Pontenova: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 1 de outubro, Luns das Feiras.

48. Portomarín: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 4 de setembro, Santo Cristo das Vitorias.

49. Quiroga: 27 de febreiro, luns de Entroido; 17 de abril, luns de Pascua.

50. Rábade: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 14 de agosto, Nosa Señora da Asunción.

51. Ribadeo: 16 de agosto, San Roque, co-patrón de Ribadeo; 8 de setembro, Santa María do Campo, patroa de Ribadeo.

52. Ribas de Sil: 14 de agosto, festas patronais; 30 de outubro, San Clodio.

53. Ribeira de Piquín: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de abril, traslado festa de San Xurxo.

54. Riotorto: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de xullo, San Cristovo.

55. Samos: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de xullo, Luns de San Bieito.

56. Sarria: 24 de xuño, festas patronais de San Xoán; 8 de setembro, Virxe dos Remedios.

57. O Saviñao: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de agosto, festas locais de Escairón.

58. Sober: 8 de setembro, romaría da Virxe de Cadeiras; 19 de setembro, festa da Virxe do Carme de Sober.

59. Taboada: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 14 de agosto, festas da vila.

60. Trabada: 25 de abril, San Marcos; 16 de agosto, San Roque.

61. Triacastela: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de agosto, San Mamede.

62. O Valadouro: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro, Santa María.

63. O Vicedo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de agosto, Santo Estevo.

64. Vilalba: 31 de agosto, San Ramón, día do patrón de Vilalba; 1 de setembro, Santa María, día da patroa de Vilalba.

65. Viveiro: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, San Roque.

66. Xermade: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de agosto, luns de Santa María.

67. Xove: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 21 de agosto, festa patronal de Xove.