Ourense. Calendario laboral 2017. Festivos locais

12 de diciembre de 2016

Festas laborais de carácter local para o ano 2017.


Provincia de Ourense

1. Allariz: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de xuño, venres do Boi.

2. Amoeiro: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de novembro, festividade de San Martiño.

3. A Arnoia: 4 de agosto, festa do Pemento; 16 de agosto, San Roque.

4. Avión: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de agosto, luns de San Roque.

5. Baltar: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 25 de maio.

6. Bande: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 21 de agosto, festas de San Roque.

7. Baños de Molgas: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro.

8. Barbadás: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de novembro, San Martiño.

9. O Barco de Valdeorras: 22 de maio, día de Santa Rita; 14 de setembro, festas do Cristo.

10. Beade: 3 de febreiro, San Blas; 16 de agosto, San Roque.

11. Beariz: 13 de xuño; 16 de agosto.

12. Os Blancos: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 15 de setembro, Virxe das Dores, patroa do concello.

13. Boborás: 13 de xuño, Santo Antonio; 19 de setembro, A Saleta.

14. A Bola: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 2 de maio, Santa Cruz en Veiga.

15. O Bolo: 16 de agosto; 13 de decembro.

16. Calvos de Randín: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de agosto.

17. Carballeda de Avia: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 5 de xuño, Luns de Lodairo.

18. Carballeda de Valdeorras: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de abril, Nosa Señora da Encarnación.

19. O Carballiño: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 18 de setembro, festas patronais San Cibrao.

20. Cartelle: 21 de marzo, San Benito; 22 de agosto, Virxe do Mundil.

21. Castrelo de Miño: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto.

22. Castrelo do Val: 17 de xaneiro, San Antón; 1 de marzo, Mércores de Cinza.

23. Castro Caldelas: 20 de xaneiro, San Sebastián; 8 de setembro, Nosa Señora dos Remedios.

24. Celanova: 1 de marzo, San Rosendo; 16 de agosto, San Roque.

25. Cenlle: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de xuño, San Antón.

26. Chandrexa de Queixa: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 3 de xullo, romaría de Chandrexa de Queixa.

27. Coles: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de novembro, luns seguinte ao San Martiño.

28. Cortegada: 11 de xullo, San Bieito; 26 de xullo, Santa Ana.

29. Cualedro: 1 de marzo, Mércores de Cinza; 13 de xuño, Santo Antonio.

30. Entrimo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 2 de agosto.

31. Esgos: 2 de febreiro, As Candelas; 28 de febreiro, Martes de Entroido.

32. Gomesende: 24 de xullo; 7 de decembro.

33. A Gudiña: 25 de febreiro, Beato Sebastián de Aparicio; 24 de agosto, San Bartolomeu.

34. O Irixo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto seguinte ao día da Virxe da Asunción.

35. Larouco: 8 de setembro, Santa María dos Remedios; 13 de decembro, Santa Lucía.

36. Laza: 1 de marzo, Mércores de Cinza; 3 de maio, Santa Cruz.

37. Leiro: 3 de maio, Santa Cruz; 29 de xuño, San Pedro.

38. Lobeira: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro, Viso Pequeno.

39. Lobios: 3 de febreiro, San Blas; 28 de febreiro, Martes de Entroido.

40. Maceda: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de agosto, festas patronais de Maceda.

41. Manzaneda: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 7 de agosto, Virxe das Neves.

42. Maside: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 28 de agosto, San Vitorio en Maside.

43. Melón: 3 de maio, Santa Cruz; 13 de xuño, Santo Antonio.

44. A Merca: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 12 de xuño, Espírito Santo.

45. A Mezquita: 7 de agosto, Virxe das Neves; 13 de novembro, San Martiño.

46. Montederramo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, San Roque.

47. Monterrei: 26 de xullo; 16 de agosto.

48. Muíños: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 29 de xuño, San Pedro.

49. Nogueira de Ramuín: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 16 de agosto, San Roque.

50. Oímbra: 1 de marzo, Mércores de Cinza; 26 de xullo, Santa Ana.

51. Ourense: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de novembro.

52. Paderne de Allariz: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de novembro, luns seguinte ao San Martiño.

53. Padrenda: 23 de xuño, San Xoán; 29 de setembro, San Miguel.

54. Parada de Sil: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 31 de agosto, San Ramón Nonato.

55. O Pereiro de Aguiar: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 25 de setembro, festas patronais do Pereiro.

56. A Peroxa: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de novembro, San Martiño.

57. Petín: 17 de xaneiro, Santo Antonio; 26 de xullo, Santa Ana.

58. Piñor: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de xullo.

59. A Pobra de Trives: 24 de agosto, San Bartolomeu; 14 de setembro, O Cristo.

60. Pontedeva: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 26 de xuño, San Pelaio.

61. Porqueira: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de abril, Luns de Pascua.

62. Punxín: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 24 de abril, luns, San Wintila.

63. Quintela de Leirado: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro, Virxe dos Remedios.

64. Rairiz de Veiga: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 25 de setembro (luns posterior á festa da Saínza).

65. Ramirás: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de outubro.

66. Ribadavia: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro.

67. Riós: 16 de agosto; 15 de setembro.

68. A Rúa: 13 de xuño, Santo Antonio; 4 de agosto, festas de verán.

69. Rubiá: 25 de maio, A Ascensión; 24 de agosto, San Bartolomeu.

70. San Amaro: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 15 de xullo.

71.San Cibrao das Viñas: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de novembro.

72. San Cristovo de Cea: 10 de xullo, San Cristovo; 25 de setembro, festas da Saleta.

73. San Xoán de Río: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 11 de agosto, festa de verán.

74. Sandiás: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de abril, Luns de Pascua.

75. Sarreaus: 27 de febreiro, Luns de Entroido; 11 de setembro, festas patronais.

76. Taboadela: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 13 de novembro, San Martiño.

77. A Teixeira: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 14 de agosto.

78. Toén: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de novembro, San Martiño.

79. Trasmiras: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 17 de abril, Luns de Pascua.

80. A Veiga: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 8 de setembro.

81. Verea: 17 de xaneiro, Santo Antonio Abade; 28 de febreiro, Martes de Entroido.

82. Verín: 17 de xaneiro, San Antón; 1 de marzo, Mércores de Cinza.

83. Viana do Bolo: 1 de marzo; 16 de agosto.

84. Vilamarín: 28 de febreiro Martes de Entroido; 13 de novembro, luns seguinte ao San Martiño.

85. Vilamartín de Valdeorras: 24 de abril, San Xurxo; 21 de xullo, Santa María Magdalena.

86. Vilar de Barrio: 13 de xuño; 1 de agosto.

87. Vilar de Santos: 17 de abril, Luns de Pascua; 4 de agosto, Virxe das Neves.

88. Vilardevós: 1 de marzo, Mércores de Cinza; 16 de agosto.

89. Vilariño de Conso: 27 de febreiro, luns de Entroido; 13 de novembro, San Martiño.

90. Xinzo de Limia: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 18 de xullo, Santa Mariña.

91. Xunqueira de Ambía: 3 de febreiro, San Blas; 16 de agosto, San Roque.

92. Xunqueira de Espadanedo: 28 de febreiro, Martes de Entroido; 10 de xullo, luns das festas patronais.