Calendario laboral para o ano 2016 na provincia da Coruña
Dando cumprimento ao disposto no artigo 37.2 do Estatuto dos traballadores (Real decreto lexislativo 1/1995, do 24 de marzo), nos artigos 45 e 46 do Real decreto 2001/1983, do 28 de xullo, e no Decreto 103/2015, de 15 de xullo (DOG núm. 139, do 24 de xullo de 2015), polo que se determina o calendario laboral para o ano 2016 na Comunidade Autónoma de Galicia, esta Xefatura Territorial da Consellería de Traballo e Benestar, elaborou para esta provincia da Coruña o seguinte calendario laboral:
Primeiro.-
Son tamén inhábiles para o traballo, retribuídas e non recuperables, no ámbito dos respectivos concellos, as seguintes festas locais:
ABEGONDO
09 de febreiro Martes de Entroido
25 de abril Festa de San Marcos
AMES
09 de febreiro Martes de Entroido
05 de maio Festa da Ascensión
ARANGA
09 de febreiro Martes de Entroido
3 de maio Festa de Santa Cruz
ARES
08 de febreiro Mércores de cinza
29 de xuño Feseta de San Pedro
ARTEIXO
09 de febreiro Martes de Entroido
26 de xulloFesta de Santiago Apostos
ARZÚA
09 de febreiro Martes de Entroido
15 de xullo Virxe do Carme
A BAÑA
22 de xaneiro Festa de San Vicente
9 de setembro Festa da Virxe das dores
BERGONDO
09 de febreiro Martes de Entroido
16 de agosto Festa de San Roque
BETANZOS
09 de febreiro Martes de Entroido
16 de agosto Festa de San Roque
BOIMORTO
09 de febreiro Martes de Entroido
5 de setembro Luns de Rosario
BOIRO
09 de febreiro Martes de Entroido
31 de agosto Festa de San Ramón
BOQUEIXÓN
22 de xaneiro Festa de San Vicente
05 de maio Festa da Ascensión
BRIÓN
05 de maio Festa da Ascensión
27 de setembro Festa de Santa Minia
CABANA DE BERGANTIÑOS
09 de febreiro Martes de Entroido
01 de agosto Festa de San Fins
CABANAS
09 de febreiro Martes de Entroido
11 de novembro Festa de San Martiño
CAMARIÑAS
09 de febreiro Martes de Entroido
18 de xullo Festa da Virxe do Carme e Santa Mariña
CAMBRE
09 de febreiro Martes de Entroido
16 de agosto Festa local de Cambre
A CAPELA
05 de agosto Festa local de A Capela
16 de agosto Festa local de A Capela
CARBALLO
09 de febreiro Martes de Entroido
25 de xuño Festa de San Xoán
CARIÑO
09 de febreiro Martes de Entroido
24 de agosto Festa de San Bartolomé
CARNOTA
09 de febreiro Festa local de Carnota
31 de outubro Festa local de Carnota
CARRAL
09 de febreiro Martes de Entroido
8 de setembro Festa da Virxe do Socorro
CEDEIRA
13 de xuño Santo Antonio
26 de setembro Santa Ana
CEE
16 de xuño Festa de Santo Adrián
16 de agosto Festa de San Roque
CERCEDA
09 de febreiro Martes de Entroido
16 de maio Festa local de Cerceda
CERDIDO
09 de febreiro Martes de Entroido
13 de xuño Festa local de Cerdido
COIRÓS
7 de xaneiro Festa de San Xulián
09 de febreiro Martes de Entroido
CORCUBIÓN
25 de abril Festa local de Corcubión
29 de xuño Festa local de Corcubión
CORISTANCO
09 de febreiro Martes de Entroido
13 de xuño Festa de San Antonio de Agualada
A CORUÑA
09 de febreiro Martes de Entroido
7 de outubro Festa da Nosa Sra. do Rosario
CULLEREDO
09 de febreiro Martes de Entroido
26 de decembro Festa de San Estevo
CURTIS
09 de febreiro Martes de Entroido
8 de setembro Festa da Nosa Señora dos Remedios
DODRO
28 de marzo Luns de Pascua
29 de agosto Luns dos afrixidos
DUMBRÍA
8 de setembro Virxe das Neves
29 de novembro Festa de San Sadurniño
FENE
10 de febreiro Mércores de cinza
6 de agosto Festa de San Salvador
FERROL
7 de xaneiro Festa de San Xiao
28 de marzo Festa de Nosa Sra. De Chamorro
FISTERRA
28 de marzo Luns de Pascua
8 de setembro Festa local de Fisterra
FRADES
09 de febreiro Martes de Entroido
29 de setembro Festa de San Miguel
IRIXOA
09 de febreiro Martes de Entroido
10 de agosto San Lourenzo
LARACHA
09 de febreiro Martes de Entroido
8 de setembro Virxe dos Miragres de Caión
LAXE
16 de agosto Festa de San Roque
17 de agosto Festa da Virxe do Carme
LOUSAME
25 de abril Festa de San Marcos
30 de setembro Festa de San Roquiño
MALPICA
09 de febreiro Martes de Entroido
19 de agosto Festa do mar
MAÑÓN
09 de febreiro Martes de Entroido
09 de decembro Festa do Marisco
MAZARICOS
09 de febreiro Martes de Entroido
23 de xuño Festa local de Mazaricos
MELIDE
28 de marzo Luns de Pascua
29 de xuño Festa de San Pedro
MESÍA
09 de febreiro Martes de Entroido
13 de xuño Festa de Santo Antón
MIÑO
09 de febreiro Martes de Entroido
29 de xuño Festa de San Pedro
MOECHE
09 de febreiro Martes de Entroido
22 de abril Víspera de San Xurxo
MONFERO
08 de febreiro Luns de Entroido
09 de febreiro Martes de Entroido
MUGARDOS
07 de xaneiro Festa de San Xiao
09 de febreiro Martes de Entroido
MUROS
29 de xuño Festa de San Pedro
16 de xullo Virxe do Carme
MUXÍA
28 de marzo Luns de Pascua
12 de setembro Luns da Barca
NARÓN
10 de febreiro Mércores de cinza
23 de novembro Día de Narón
NEDA
10 de febreiro Mércores de Cinza
8 de setembro Festa de Santa María de Neda
NEGREIRA
08 de xullo Festa de San Cristovo
19 de setembro Festa de Santa Margarida
NOIA
26 de abril Festa de San Marcos
24 de agosto día de San Bartolomeu
OLEIROS
09 de febreiro Martes de Entroido
28 de marzo Luns de Pascua
ORDES
09 de febreiro Martes de Entroido
06 de agosto Festa local de Ordes
OROSO
09 de febreiro Martes de Entroido
16 de setembro Festa de Santa Eufemia
ORTIGUEIRA
09 de febreiro Martes de Entroido
29 de xullo Festa de Santa Marta
OUTES
10 de febreiro Mércores de cinza
29 de setembro Festa de San Miguel
OZA-CESURAS
09 de febreiro Martes de Entroido
16 de maio Festa local de Oza-Cesuras
PADERNE
09 de febreiro Martes de Entroido
16 de agosto Festa local de Paderne
PADRÓN
28 de marzo Luns de Pascua
06 de maio San Xoan de Raio
O PINO
29 de xuño Festa de San Pedro
22 de xullo Festa da Magdalena
POBRA DO CARAMIÑAL
22 de agosto Luns do Carme dos Pincheiros
19 de setembro Luns do nazareno
PONTECESO
12 de setembro Festa local de Ponteceso
13 de setembro Festa local de Ponteceso
PONTEDEUME
08 de setembro Festa local de Pontedeume
29 de setembro Festa local de Pontedeume
AS PONTES
09 de febreiro Martes de Entroido
18 de xullo Festa do Carme
PORTO DO SON
09 de febreiro Martes de Entroido
9 de setembro Festa da Nosa Señora de Loreto
RIANXO
09 de febreiro Martes de Entroido
16 de setembro Venres de Guadalupe
RIVEIRA
09 de febreiro Martes de Entroido
12 de setembro Festa de Sata Uxía de Riveira
ROIS
24 de agosto Festa local de Rois
31 de agosto Festa local de Rois
SADA
09 de febreiro Martes de Entroido
16 de agosto Festa de San Roque
SAN SADURNIÑO
09 de febreiro Martes de Entroido
04 de xullo Festa de Santa Sabela
SANTA COMBA
29 de xuño Festa de San Pedro
30 de xuño Festa de San Antonio
SANTIAGO DE COMPOSTELA
05 de maio Festa da Ascensión
16 de agosto Festa de San Roque
SANTISO
13 de xuño Festa de San Antonio
14 de setembro Festa de Santa Cruz
SOBRADO
09 de febreiro Martes de Entroido
29 de xuño Festa de San Pedro
AS SOMOZAS
09 de febreiro Martes de Entroido
26 de xullo Festa local das Somozas
TEO
05 de maio Festa da Ascensión
11 de novembro Festa de San Martiño
TOQUES
08 de febreiro Luns de Entroido
2 de setembro Festa de San Antolín
TORDOIA
09 de febreiro Martes de Entroido
16 de maio Festa de San Isidro
TOURO
09 de febreiro Martes de Entroido
28 de marzo Luns de Pascua
TRAZO
09 de febreiro Martes de Entroido
21 de setembro Festa de San Mateo
VAL DO DUBRA
05 de maio Festa da Ascensión
05 de agosto Feira do emigrante
VALDOVIÑO
09 de febreiro Martes de Entroido
17 de agosto Día de San Mamede
VEDRA
05 de maio Día da Ascensión
19 de setembro Festa do Patio
VILARMAIOR
08 de febreiro Luns de Entroido
09 de febreiro Martes de Entroido
VILASANTAR
09 de febreiro Martes de Entroido
31 de outubro, Véspera de todolos santos
VIMIANZO
22 de xaneiro Festa de San Vicenzo
09 de febreiro Martes de Entroido
ZAS
26 de xullo Festa local de Zas
02 de setembro Festa local de Zas
Festa do Carme
Todas as empresas da provincia deberán ter exposto nun lugar visible do centro de traballo o calendario laboral para o ano 2016, de conformidade co establecido no artigo 34.6 do Estatuto dos traballadores, para coñecemento e consulta dos traballadores.
O que se fai público no Boletín Oficial da Provincia para o seu debido cumprimento.
A Coruña, 23 de outubro de 2015
O xefe territorial
(Decreto 129/2015, do 8 de outubro, disp. adicional sexta e transitoria terceira)
Isidoro Martínez Arca
Ligazón Etiquetas: A Coruña , Calendario laboral